Izolace a separace skladovacích prostorů vinného sklepa od obytné části

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Izolace a separace skladovacích prostorů vinného sklepa od obytné části

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Petr D a poslední změna proběhla 2.4.2021.

Prohlížíte 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #231845

  Petr D
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den,

  rád bych se chtěl zeptat – řeším problematiku vlhkosti ve vinném sklepě, jehož prostory nejsou jen kvelbená „díra“ ke skladování vína + prostor k práci, ale jedná se o tří-podlažní objekt. Pod úrovní země se nachází kvelbená díra s dvěmi odvětrávacími šachtami (pasivní vinný sklep), další místnost se používá ke zpracování vína a obecně práci kolem (obsahuje odvětrávací zamřížované okénko). Do díry se sestupuje z podlaží lehce nad úrovní země, které obsahuje místnosti: hlavní společenský prostor, dveřmi oddělenou toaletu a kvelbenou „kuchyňku“ s odvětrávající šachtou tak jako dole v díře. Sestup do díry je oddělen od společenského prostoru velkými dřevenými dveřmi, které však rozhodně neizolují spodní prostory. V zimě se mi v podlaží nad dírou tvoří plísně na zdech a dřevěné dveře jsou pravidelně orosené, bojuji v těchto podlažích s velkou vlhkostí a přitom ji potřebuji jen dole v díře.

  Moje otázka je, jakým způsobem bych mohl separovat skladovací/pracovní prostory od zbytku sklepa, aby mi v obytných prostorech nevznikala plíseň a mohl jsem v nich zaroveň topit bez strachu o zvýšení teploty skladovacích prostorů? Stačilo by zacpat větrání v kvelbené kuchyňce a pořídit nové dveře do díry, které již budou pořádně izolovat? Nevzniknou mi tímto některé z dalších problémů?

  Přikládám foto dveří, které jsou nejblíže typu mých. Jak vidíte, šance, že by něco takového izolačně separovalo dvě místnosti je nulová.

  Mockrát děkuji za jekékoliv rady.

  S pozdravem,

  Petr

  Přílohy:
Prohlížíte 1 příspěvek (celkem z 1)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.