Hydrolis KMS 100

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Hydrolis KMS 100

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Pikular a poslední změna proběhla 18.10.2022.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
  • Autor

Zdravím, vědel by prosím někdo poradit kde seženu náhradní membránu (vak) na hydrolis KMS 100 ?
    Děkuju za rady.

Dobrý den. Tento lis prodávají v BS vinařských potřebách. Tak by ho tam měli mít. Já mám 300l, a už mi tam ta duše prdla 3x. Dnes jsem řešil reklamaci, ale novou duši nemají:-(. Ta duše je fušeřina. Vždy to praskne při lisování kalů. Chtěl bych se zeptat máte taky takové problémy s tímto lisem? Nová duše stojí 6500,-Kč.

Pikular
    Účastník
    Poslat vzkaz

To mě docela děsíte.Ja si ho letos taky pořídil.Je pravda, že v porovnání s lancmanen má vak už na omak slabší stěnu.A z lancmanu tam nepůjde napasovat?Nebo z unicomu?

No to by mě taky zajímalo jestli by tam šel jinej vak. Tím myslím od jiného výrobce. Budu muset se na to podívat, protože každý druhý rok kupovat novou duši nechci. Zkouším tu reklamaci bylo mi ale řečeno že na to se dvouletá záruka nevztahuje. Tak uvidíme. Určitě se s tímhle odbýt nedám:-).

Pikular
    Účastník
    Poslat vzkaz

Tak pokud ten vak nekupujete na ičo tak by vám 2 leta záruka měla,podle mne,platit.Ja se chystám taky lisovat kvasnice,tak uvidím co to udělá,na kolik to tlačíte? Protože mě pretlakac upouští už u 2,7baru,ale plnim to vzduchem, zdá se mi to lepší jak voda.

benne1
    Účastník
    Poslat vzkaz

tiež planujem k roku kupit tak čo poradíte akú znacku,radšej lancman?

Zdravím. Když lisují hrozny tak to tlačím na 3 bary. To je max. Když dělám kaly tak tlačím na 2,5 baru. Aby se to tak nenamáhalo. Stejně zase prasknul :-(((. Tlačím taky vzduchem. Je to lepší. Jestli můžu tak KMS nedoporučuji kvůli té duši jinak je vpoho. Ať sem napíší lidí co mají jiné značky jako Lancman atd. Rád bych věděl taky jak jsou na tom s duší jiní výrobci?

Pikular
    Účastník
    Poslat vzkaz

Já měl loni půjčeného lancmana výklopná 100,3 lisování cca 1q várka,+1x cca 15kg.Plneny vodou.
    Letos jsem pořídil malerič 70.už má za sebou taky 2 várky po 1q a dvě po cca50 kg.
    Lancman plněný vodou max.press4 bar.
    Kms vzduch max.press.3bar.
    Lanc, pocitově pevnější měch,viz.výše.Voda moc rychlý nástup tlaku, důležité odvzdusneni, menší množství komplikovanější plnění lisu,vak plný Vody se kýve od stěny ke stěně.protože výklopný tak je spousta záhybů k mytí.
    Malerič se vzduchem, pocitově méně vylisované trešty-lisování asi šetrnější.
    Max tlak 3bar nelze dosáhnout od 2,7 pouští pretlakac.Lis jen stojatý, lépe se myje.V B&S(kde jsem kupoval) nemají k 70 origo plachetku, mají z Lance 80,nebo 100 a úplně to není ok.Lisuju i s třapinami a vak zatím ok, uvidíme na kalech.
    Kms jsem zakoupil z ekonomického hlediska,rozdíl v ceně proti Lanc asi 10 tis, návratnost v mém množství pro vlastní potřebu asi tisíc let.
    Pokud bych nakupoval na ičo,nebo měl plánovanou návratnost, zřejmě bych šel do lancmana, i když z mého okolí vím taky o prasklem vaku při druhé várce,reklamace ok-koupeno v prodagu

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.