Hálčivec

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  radim.vansa a poslední změna proběhla 19.5.2020.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #219700

  Zdravím, na mladých letorostech se mi objevila bílá plst (viz foto), někde listy nekrotizovaly a svinuly se – je to hálčivec? Mám na něj použít Kumulus WG, nebo už je pozdě a měl bych raději zvolit něco jiného?

  #219740

  benne1
  Účastník
  Poslat vzkaz

  daj kludne kumulus a až maš možnost dolož ortus

  #219745

  Wimpi
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Na fotce není žádný hálčivec, resp. nejsou na ní patrné žádné stopy po napadení hálčivcem. Některé odrůdy mají povrch horní plochy mladých lístķů jakoby chlupatý. Chloupky se s rozvojem listu samovolně ztratí.

  #219750

  Je to Svatovavřinecké. Už nekrotizované listy jsou tady (forum mě nenechalo přidat brzo druhou fotku) – jinde je patrné, že ty lístky s chlupy mají hnědnoucí okraj.
  Inu zkusím na to ten Kumulus nastříkat, tím snad nic nezkazím – kdyžtak to bude aspoň ochráněno proti padlí, i když to prý teď moc nehrozí.

  #219752

  KarelH
  Účastník
  Poslat vzkaz

  To spíš vypadá, že to omrzlo.

  #219772

  Okej, tak díky všem za rady 🙂 V předpovědi bylo během zmrzlých 1°C a je to v kopci dost vysoko nad údolím, tak jsem myslel, že tam mráz nebyl. Jenom škoda, že to podobně asi nerozdýchá nová výsadba, holt pár tisíc a další rok v pr… Čest a sílu všem, co se tím živí a nedělají to jenom jako hobby.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.