Filtrace – kónický filtr

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Filtrace – kónický filtr

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Tomas Dvorak a poslední změna proběhla 17.9.2020.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #224369

  Adios3SO
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím všechny vinaře, mám dotaz ohledně kónického filtru, je to taková bavlněná látka ve tvaru kužele, údajně objem 30 l a používá se s křemelinou.
  Chtěl bych se tedy zeptat, jak přesně bychom měli postupovat při filtraci cca 200 l vína celkově, plus jsme ještě přemýšleli o samospádovém filtru (kruhový filtr) zda-li by to nebyla lepší možnost nebo jestli vpohodě stačí ten bavlněný a také samozřejmě dumáme nad tím, jakou křemelinu použit protože je více druhů.
  Díky moc

  #224373

  Vytrhlik
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Hledal jsem nějaké levné řešení filtrace. Nejprve jsem si pořídil tento hadrový kužel, potom samospádový kruhový filtr, abych si nakonec koupil nejmenší deskový filtr na 6 desek včetně čerpadla. Hadr a kruhový filtr mi zbyl 🙂

  #224425

  Taky jsem s tím kdysi začínal, kónicky filtr je dobrý tak max na 50-tku, 200l je moc. Postup je takový, že křemelinu rozmícháte v kýblu vína a nalejete do filtru, dokud vám to netečete jiskrné vracíte víno znovu do filtru. Ale musíte ho tam nalévat tak, abyste neporušil vrstvičku usazené křemeliny…Je to o nervy, nadlouho a s nejistým výsledkem… Za mne ideálně správně vyčiřit a vůbec nefiltrovat.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.