Evidenční kniha

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce Evidenční kniha

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  agrowin.cz a poslední změna proběhla 11.12.2020.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #228658

  Carloss
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím
  Potřeboval bych trochu poradit s vedením evidenční knihy.
  Mám ev.knihu z vinařských potřeb a evidenci ohledně sklizeně hroznů atd. chápu u čeho ale tápu je evidence zásob, když například vedu víno v evidenci zásob v litrech například v nádrži č. X je 300l MT a já to víno teď nalahvuji tak evidenci pro tu danou odrůdu ukončím nebo ještě někde musím vést že jsem z toho nalahvoval 400lahvi vína a vést ještě nějakou evidenci skladovou?
  Když např. všechna vína v březnu nalahvuji tak ev. knihu ukončím a už v ní nic nevedu? Nebo si musím pořídit ještě něco a vést někde počet těch nalahvovanych lahví?

  #228986

  Dobrý den
  Způsob a rozsah vedení evidence určuje vinařský zákon a prováděcí vyhláška 88/2017 zejména §13, a protože z vašeho dotazu nelze zjistit „velikost“ výstavu nemohu na váš dotaz odpovědět podrobněji .
  S pozdravem Heinisch Jiří

  #228987

  Carloss
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Dobrý den
  Děkuji za odpověď
  Upřesním tedy: vyrábím 5000l vína
  Z toho 5000 lahví zbytek sudovka v BIB
  Většinu vína prodám ze sklepa něco málo rozvážím po stalých zákaznících a vinotékách.

  #228990

  V tomto případě můžete vést zjednodušenou evidenci viz vyhláška

  (10) Výrobce, jehož výroba produktů za vinařský rok nepřesáhne 500 hl vína, není povinen vést evidenci způsobem podle ustanovení odstavce 9 věty třetí. Tento výrobce vede evidenci o zásobách produktu, způsobech ošetřování a přídavcích jiných látek než vína k produktu na vzoru uvedeném v příloze č. 22 nebo souhrnně pro všechny své produkty na jednom formuláři podle vzoru stanoveného v příloze č. 23 nebo 24.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.