Čiřidla

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  moll a poslední změna proběhla 30.1.2019.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #204633

  MARPEL
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím, chci se poptat čím čiříte, s čím máte nejlepší zkušenosti,výsledky atd. Já používám Tosil+Želatina a víceménně spokojenost. Bentonit jsem nikdy nezkoušel. Máte lepší zkušenost s Bentonitem případně s jinými přípravky(hausenpaste atd..)? A chci se poptat na zkušenosti a srovnání bentonitu do chladného vína ( 6 stupnu) a bentonit do vína, ktere je potreba zahrat na urcitou teplotu. Případně jak je to s účinností čiřících prostředků ohledně odstranění bílkovin ( termolabilni atd..)

  #204634

  Michal27
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Pokud bojuješ s teplotou , tak nejvhodnější je bentonit EIWEX podle výrobce zabírá už od 6 stupňů, nikdy jsem ho ale nedával do vina chladnějšího jak 12 stupňů.

  #204639

  xsucha02
  Účastník
  Poslat vzkaz

  U me klarsol plus zelatina funguje perfektne.
  Nemate nekdo zkusenosti s cirenim sladkych viskoznich vin? Vyber z bobuli cibeb apod.? Tam uz me zelatina nefunguje

  #204641

  moll
  Účastník
  Poslat vzkaz

  čiření je celá věda, do které v celá staletí zasahovali nejlepší chemici té doby. A přece je pořád třeba zkoušet u každého vína v malém, než to provedete v celém objemu. Na dálku Vám těžko někdo poradí, je třeba si najít zkušeného a vyškoleného praktika.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.