Další šampión z Moravy

V krátké době druhý mimořádný úspěch zaznamenala moravská vína na mezinárodní soutěži. Absolutně nejlepším vínem 14. ročníku izraelské soutěže Terravino byl vyhlášen slámový Ryzlink rýnský 2015 z vinařství Vinné sklepy Lechovice. Kromě titulu šampióna si moravská vína odvážejí z Izraele ještě další dvě velké zlaté, 16 zlatých a 12 stříbrných medailí. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.
„Po dvou dnech hodnocení jsem měl tu čest vyhlásit na závěrečném galavečeru absolutního šampióna soutěže. Stal se jím se skvělými 95,4 bodu slámový Ryzlink rýnský 2015 z Vinných sklepů Lechovice," uvedl Luboš Bárta, který letos předsedal mezinárodní jury.
„Jednoznačně největší radost mám z toho, zeje to právě Ryzlink rýnský slámové 2015. Už v době, kdy jsem ho posílal na světové soutěže s ostatními našimi ledovými a slámovými a on jediný se vracel bez medailí, jsem věřil, že jeho čas ještě přijde," komentoval lechovický triumf technolog vinařství Vinné sklepy Lechovice Jan Hrachovský. „Tomu vínu prostě není co vytknout. Od barvy, jež je tmavě žlutá s jantarovými odlesky přes medové aroma s tóny vanilky a mandlí až po nádherně čistou, šťavnatou ovocnou chuť a dlouhou perzistenci," popsal šampióna Jan Hrachovský.
Kromě velké zlaté medaile za šampióna si Vinné sklepy Lechovice odváží další velkou zlatou i za Frankovku, slámové víno 2015 a třetí velká zlatá míří do Vinařství Josef Dufek za Rulandské modré, výběr z hroznů 2015. •

Zdroj: Zemědělec