Kalendář

Úvod do degustace vína

24.1.2020 1.1.1970
Národní vinařské centrum, Centrum Excelence, Sobotní 1029 Valtice Národní vinařské centrum, Centrum Excelence, Sobotní 1029
519 352 072 www.vinarskecentrum.cz/kurzy-a-seminare

Školení určené milovníkům vína, kteří chtějí získat širší obzor a orientaci v praktické degustaci vína. Absolventům umožní získat větší jistotu v náhledu na víno, naučí je nejen vybrat správné víno, ale i poznat a odmítnout víno vadné. Školení je přínosné i profesionály – číšníky a prodejce vína.

Kurz umožní absolventům získat větší jistotu v náhledu na víno, kterou zúročí v restauracích a při společenských akcích, kde budou moci nejen vybrat správné víno, ale i poznat a odmítnout víno vadné. Školení je ale velmi přínosné i profesionály – číšníky a prodejce vína, kteří s tímto oborem začínají a potřebují získat základní znalosti o víně, jeho degustaci a hodnocení. Školení je maximálně zaměřeno na praktickou část poznávání vína. Je tedy vhodné, aby účastníci měli alespoň naprosté základy nastudovány z doporučené literatury. Toto školení může být vhodným předstupněm pro další profesionální kurzy, např. Výcvik a výběr specializovaných expertů posuzovatelů pro senzorickou analýzu vín podle ČSN ISO 8586, které pořádá Národní vinařské centrum.

Kurz je realizován s podporou Vinařského fondu.