Vinařský adresář

Dalibor Osička

Vinařství
Belegradská 144 Velké Bílovice Jihomoravský
777 626 772 www.vino-osicka.cz
dalibor osička logo

Představujeme Vám malé rodinné vinařství působící ve Velkých Bílovicích. Jeho historie sahá až k počátkům 20. století, avšak intenzivně se mu věnujeme od roku 1993. Všechny vinice obhospodařujeme na pozemcích v katastru Velkých Bílovic o výměře 8ha.

V rámci udržitelného rozvoje se věnujeme už od roku 1999 integrované produkci a od roku 2003 jsme oprávněni používat její ochrannou známku.

Integrovaná produkce je založena na vztahu člověka k přírodě. Jde o hospodaření, při kterém se dosahuje úrody vyšší kvality způsobem, který nezatěžuje životní prostředí.

Snažíme se o harmonizaci všech složek ekosystému vinice (půda, rostliny, živočichové, vinná réva a také člověk). Při ošetřování vinic upřednostňujeme biologické přípravky před chemickými za účelem obnovení přirozené biodiverzity rostlin a živočichů.

Vyrábíme vysoce jakostní a osobitá vína, která necháváme zrát na vlastních vinných kvasinkách (Matka vína) v dubových sudech až 24 měsíců pouhým promícháváním bez koncentrace SO2. Podporujeme ve víně nové chuťové vjemy a buketní látky a jeho schopnost přijímat kyslík, a snažíme se naučit víno s ním žít a spolupracovat.