Zahradnický Substrát na sazenice

Domů Fóra Vinohradnická sekce Zahradnický Substrát na sazenice

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  jrmnfrd a poslední změna proběhla 25.4.2018.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #191521

  Kamil
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravim potřeboval bych poradit. V loni jsem si zasadil 45hlav hibernal,solaris,cabernet cortis a hlínu jsem smíchal se substrátem. Jenže nemůžu si vzpomenout jaký to byl substrát. Můžete mě poradit jaký si koupit na další výsadbu? Děkuji za každou radu.

  #191797

  moll
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Záleží na tom jakou máš hlínu. Když nebudeš dělat rozbor, podívej se, co tam planě roste. Šťovík – kyselá. Kopřiva – moc dusíku. Jetel a chudobka – málo dusíku. Ale vylepšovat ji drahým substrátem? Hnůj a umělá hnojiva stačí a jsou mnoheme levnější.
  Hlavně dbej na to, aby jsi měl hlínu dobře nakopanou do rozumné hloubky. Bez kyslíku kořeny révy nerostou vůbec, jinak na půdu není citlivá.

  #191856

  Kamil
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím,děkuji za odpověd. Původně na pozemku rostla luční tráva a jetel. Použil jsem tedy ten lepší substrát. Mám koupené hnojivo npk tak budu postupně hnojit jak v loni. V loni mě hibernal narostl 3 až 3,5m. Cabernet Cortis 2až 2,5m.

  #191887

  jrmnfrd
  Účastník
  Poslat vzkaz

  davejte si pozor na vodu jestli použijete substrát, budete muset více zalivat, substrat nedrží vodu tak jak hlína.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.