vinohrad

Domů Fóra Vinohradnická sekce vinohrad

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (0 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  mira. a poslední změna proběhla 25.3.2013.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (z 6 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #150146

  nio280

  cchcem sa opytat ci posobia priaznivo ovocne na vinic , ak by som si dal do vinohradu

  #150148

  benne1

  nedopísal si to ale asi myslíš stromky,tak určite nepriaznivo,korenová sústava odoberá živiny.listová plocha tieni viniču a potom záleží na tom aké stromky,pozri na vinice gde sú ponehávané stare orechy ,vinič je tam slabý hrozno nedozreté,viac sa tam držia choroby napr.dážd hned nato slnko listy hned nepresknú tvoria sa huby,slabšie prevzdušnene proste mnoho špatných účinkov pre vinič.

  #150156

  nio280

  ja aom mysle ze by mohli mat ovocne stromky priaznive ucinky na vinic … ved ak mi nebudu tienit …

  #150160

  Karel

  A nebude ani réva blížeji než 3 metry ke kmeni stromu, pak jednoznačně je vliv takových stromů pozitivní. Dostanete do vinohradů ptáky (nejen špačky…), pomůžou vám s obaleči, na lískách přezimují predátoři křísů atd.

  Mám stromy nad, pod i ve vinohradě. Samozřejmě zohledněte jejich nároky na vodu (silnější podnož) a musí se více hnojit, doporučuji používat pouze organická hnojiva.

  #150161

  MOLL

  vždy rostla u stromů! Po čem jiném by se pnula!? Ale ve vinohradu, kde je velká konkurence o světlo vodu i živiny, se každý strom projeví menším vzrůstem keřů v jeho stínu. Nejsme v Africe, sluníčka je málo. Naopak takový větrolam ze stromů, ze severní strany, kde nebude stínit, nebo v přiměřeném odstupu (stejně je třeba cesta), bych klidně doporučil pro mnoho parcel.

  #150183

  mira.

  ze zkušenosti vhodné stromy k vinici jsou broskve ,višně ,jabloně a hrušky s tvarem VERTIKO nebo zákrsek do 3-4m. Nevhodné jsou moruše a ořechy – mají stejné nároky na živiny a tím odebírávají vitalitu revě .Nejlépe tyto pak dát 20m daleko.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (z 6 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.