tekuta sira

Úvodní stránka Fóra Vinařská sekce tekuta sira

Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  dall a poslední změna proběhla 9.4.2019.

Prohlížíte 13 příspěvků - 1 z 13 (celkem z 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #154957 odpověď

    xsucha02

    Letos prvne pouzivame tekutou siru, ale dvakrat se mi stalo, ze jsem nabral vino z vrchu demizonu a bylo zasirene fest (100-120mg) dle cuchu i mereni. Bylo me to divne, protoze jsem tekute daval 5ml. Zkusil jsem natahnout vice zespod a tam to bylo v pohode. Sirilo se pred 14 dny. Neni to divne?

    #154959 odpověď

    babra2

    A co to je za siru? Jsou 2 typy, roztok disiricitanu amonneho, nebo roztok disiricitanu draselneho. V podstate ani jeden se nehodi do hotoveho vina, první zvyšuje obsah dusiku a u vin se zbytk. cukrem muze napomoct opetovnemu rozkvaseni, druhy typ zvysuje obsah drasliku, coz muze zpusobit opetovne vypadavani vinneho kamene v jiz stabilizovanem vine. Zrejme z toho duvodu se ve velkych provozech preslo na plynnou siru a nekteri z mikrovinaru se vraci k sirnym knotum.

    Nicmene stav, kdy by se sira hromadila u hladiny by vůbec nebyl spatny zhlediska oxidace ci odolnosti proti krisu. Neni to u vas tim, ze jste to spatne rozmichal?

    #154960 odpověď

    kremilek006

    A jak jste to tam dával? Když to nakapete nahoru, tak je jasné že nahoře naměříte více, nevím sice zda je tento roztok hustší nebo řidší jak víno. Ideální je odtáhnout, rozmíchat a vlít zpátky nebo sířit při stáčkách a máte pro problému, mě ještě pomáhají odtáhnout, vstříknout injekční stříkačkou, tak aby se rozprášila všude a pak dolít.

    #154961 odpověď

    xsucha02

    No u jednoho jsem to strikl nahoru, to bych aj pochopil i kdyz ze by po 14dnech se sama nerozptylila, no ale u druheho jsem dolel pak cca litr a to same. V nasem sklepe pouzivame ted amonnu a v druhem draselnu, tim to nebude. Asi to chce dukladne rozmichat, coz se mi moc nelibi.

    #155653 odpověď

    Smithe620

    Hey, thanks for the blog article.Really looking forward to read more. Much obliged. bekcefccddfcdece

    #155655 odpověď

    Smithd961

    You are my inspiration , I have few web logs and very sporadically run out from to brand. adfbeabfeaacdcge

    #156454 odpověď

    Kucera
    Účastník
    Poslat vzkaz

    zalezi aj od toho kolik procentnou siru pouzivate. idealna je 5 % disiricitan draselny. sice musiete pridat vice, ale je mensi pravdepodobnost ze presirite. Problem s rozmisanim sem zatim nemnel. Vzdy zastrkavam kostyr aspon do polovice demizonu a potom zbytek vina vyleju napsatek, cim se vino premysa

    #206337 odpověď

    micurinec
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Zdravím, co používáte před lahvováním vín, je vhodnější použít tekutou síru nebo pyrodis.draselný? Za reakce předem děkuji.

    #206339 odpověď

    xsucha02
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Pred lahvovanim idealne jen platkovou jinak se vysrazi ve flasce kamen, ale pokud je to treba jen o l0 davam tekutu

    #206384 odpověď

    micurinec
    Účastník
    Poslat vzkaz

    plátky mám, ale přijde mi těžké si to nastříhat na dané velikosti vzhledem k různým velikostem demižonů, ta tekutá, pokud je OK, by vyhovovala víc

    #206402 odpověď

    Petr
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Ještě k té tekuté síře. Nemáte zkušenosti s tím, že se velmi rychle ztrácí z vína? Sám to sleduji a potvrdilo mi to více vinařů, že tekutá jde rychle ven, zatímco rozmíchaný pyrosulfid vydrží déle. Co vy na to?

    #206410 odpověď

    rahorn
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Petr: no spíš mám zkušenost s tím, že to dávkování dle etikety moc nesedí, resp. když ho dodržím, tak víno má síry míň, než by mělo mít. To je možná ten důvod, ne že rychle vyletí ale v podstatě už při dosíření se dosíří málo…

    #206430 odpověď

    dall
    Účastník
    Poslat vzkaz

    nekde sem cetl, ze pokud se siri jiz zasirene vino, tak tretina davky se hned navaze, takze volne zustanou jen 2/3

Prohlížíte 13 příspěvků - 1 z 13 (celkem z 13)
Odpověď na: tekuta sira
Osobní informace: