solaris

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  vaclav91 a poslední změna proběhla 11.12.2018.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #167312 odpověď

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den, prosím o radu. Plánuji vysadit na zahradě nějakou ranou odrůdu a nejspíš to bude solaris kuli odolnosti. (187 m n. m.) Plánuji to kolem plotu 15M dlouhý, vešlo by se mi tam cca 30hlav.Chtěl bych dát hlavy 50cm od sebe a jeden by měl kmínek cca 6Ocm a druhy cca 140cm na střídačku. Vedl bych dva tažně vodorovně nebo mírný oblouček. Dvě hlavy bych nechal plazit po cca 3M vysoké zdi. Bude taková výsatba vpořádku? sloupky by byly 2M vysoké.

    #167314 odpověď

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Jake máte zkušenosti stou odrůdou? Jaká je chutově?

    #167392 odpověď

    Vážený pane,
    odrůda Solaris je poměrně perspektivní, mimo jiné se jedná o rezistent, což je v mnoha směrech výhodou, včetně jeho rannosti. Pozor však, jestli u vás bývají jarní přízemní mrazy! A to asi bývají, při vaší nízké nadmořské výšce.
    Ale sadit hlavy 50 cm od sebe, to je naprostý nesmysl.
    Zdraví J.Z.

    #167423 odpověď

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Nejak takhle jsem si rikal, ze bych to vysadil. Videl jsem to nekde v knizce.

    #167432 odpověď

    vinar.v
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Nesmysl to není, sadit hlavy 50 cm od sebe se dá…pan Glos z Moravské Nové Vsi to takto sadí a má s tím zajímavé zkušenosti…réva je nucena jít s kořeny kvůli konkurenci více do hloubky…ale musíte mít ty tažně kratší, nejlépe to se střihnout na tzv. heky…jak to máte vymyšlené by to bylo hrozně zahuštěné…

    #167436 odpověď

    greib458
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Jde o to, abych mel co nejvic hlav na tech 15m. Musel bych to revi co naroste zastrihnout hned pod taznema co by byli nad ni, aby se nepletli do sebe a nebylo by to tak husty.Tak nejak bych si to predstavoval.

    #167608 odpověď

    moll
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Složitější systém vedení na Solarisu neuděláte, kde není opravdu sucho roste zuřivě, má velké listy a je hustý. 60 cm výšky mu stačit nebude.

    #202914 odpověď

    vaclav91
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Dobrý den kolegové,

    Mám dotaz ohledně této odrůdy. Zajímá mě jaké máte zkušenosti co se týče aromatiky Solarisu. Jaké vůně jste zaznamenali a jak se vyvíjí. Letos jsme vyrobili první víno a vůně se pohybuje někde mezi ovocitostí zeleného jablka a něčeho připomínající parfém nebo něco takového. zajímalo by mě jestli má někdo podobné zkušenosti. Předem díky za každou informaci.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
Odpověď na: solaris
Osobní informace: