Síra

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  honza04 a poslední změna proběhla 21.1.2019.

Prohlížíte 9 příspěvků - 1 z 9 (celkem z 9)
  • Autor
    Příspěvky
  • #201207 odpověď

    Zdravím.
    Mám problém. Při zastavování kvašení jsem chtěl nechat zbytkový cukr ve víně a chytal jsem to na poslední chvíli. Měl jsem strach aby se to hned zastavilo a tak jsem zastavil pyrákem, dle množství uvedeného na balení a pro jistotu jsem ještě zasiřil demijony platkovou sírou…1/3 na 50L. Teď po stočení a odkalení je víno extrémně přesiřené 😞 Je něco čím se dá síra srazit? Nedá se to téměř pít. Děkuji za jakoukoliv informaci.

    #201223 odpověď

    Ještě bych chvíli počkal, popřípadě stočit jen do vymytého demižonu. A samozřejmě změřit kolik tam máš volné a podle toho volit další postup.

    #201250 odpověď

    radomir
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Mám stejný problém. Rychle se to čistí a tak je již podruhé přetočené. Píše se, že mladé víno žere síru a tak pevně doufám, že množství síry trochu klesne. Přinejhorším to budu muset skupážovat s demižonem suchého stejné odrudy do čehož se mi nechce. Klesne ještě trochu ta síra? Děkuju za názor zkušenějších. Radomír

    #201260 odpověď

    xsucha02
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Chce to zmerit kolik je tam volne siry, ale pokud je tam pres 100, bude to trvat vecnost, parkrat se me taky povedlo a nekde sira pada rychle, ale nektere spadlo za rok o minimum. Nejlepsi je to smichat s jinym a dat si na to priste pozor

    #201262 odpověď

    ewing97
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Už se to tu řešilo, ale nezkoušel jsem to.

    přesíření


    https://www.winebusiness.com/tools/?go=winemaking.calc&cid=22

    #201398 odpověď

    micurinec
    Účastník
    Poslat vzkaz

    budu nyní lisovat rmut z modrých hroznů, jak dlouho necháte kaly sednout-kdy stočit a kdy zasířit?

    #201418 odpověď

    jrmnfrd
    Účastník
    Poslat vzkaz

    nechavam sednout kaly 2 3 dny, stačím do dubových sudů a červené sířím podle chuti až začne ptát síru a to ne nijak moc, držím na hranici oxidace.

    #201429 odpověď

    micurinec
    Účastník
    Poslat vzkaz

    a mohu nechat dále v teple kolem 22st nebo lepší dát do sklepa na 14-15st?

    #204403 odpověď

    honza04
    Účastník
    Poslat vzkaz

    klasickou tekutou síru mají i v menším balení tu, navíc i pyroš. zanaromi.cz/produkt/so2-tekuta-sira/

Prohlížíte 9 příspěvků - 1 z 9 (celkem z 9)
Odpověď na: Síra
Osobní informace: