Plesnivějící sud

Domů Fóra Vinařská sekce Plesnivějící sud

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  moll a poslední změna proběhla 14.5.2018.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (z 3 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #192224

  Dobrý den,

  V používání dubových sudů jsem začátečník, tak jsem se chtěl zeptat:
  K Vánocům jsem dostal sud značky Bednářství Fryzelka. Sud ale okolo dna prosakuje. Myslel jsem, že se to časem zatáhne ale nestalo se tak. Navíc mi teď v těchto vlhkých místech dost silně plesniví modrou plísní. Sud utírám vlhkým hadříkem a potírám tekutou sírou, ale po par dnech je tam plíseň zase. Dá se sud něčím natřít aby neplesnivěl? Chápu že pokud bych ho natřel něčím neprodyšným tak sud ztrácí smysl, ale natřel bych třeba jen místa kde netěsní.

  Děkuji za rady.

  #192227

  jrmnfrd
  Účastník
  Poslat vzkaz

  natřít sud lněným olejem, je ke koupi v kazdých vinařskych potřebách, jinak na prosakující místa zkusit zatřít tafernitem, ktery taky seženete ve vinařskych potřebách

  #192228

  moll
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Plíseň na i v sudu je velký problém, který ho dokáže zcela znehodnotit. A to docela rychle. Ve sklenících se dřevěné věci ošetřují modrou skalicí, vidím to jako jediné rozumné řešení. O zdraví se bát nemusíte, množství které by dokázalo proniknout dovnitř, spolehlivě zreaguje s H2S, který ve víně přirozeně vzniká.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (z 3 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.