Hydrolis

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Michal Mikulencak a poslední změna proběhla 23.9.2016.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #156022 odpověď

    mali-vinari

    Má někdo z Vás zkušenosti s hydrolisem všeobecně a pak by mě zajímal hydrolis o objemu 120 litrů. Jaké množství hroznů zpracuje? Jak to trvá časově? Díky za příspěvky!

    #156023 odpověď

    Martinezos

    Poridil jsem letos 120L. Mam 10 aru vinohrad a letos prvni sklizen cca 90 kg. Musel jsem trochu pripustit mech, ale slo to. Co vim tak se tam da nalozit rmut az z 250kg sklizenych hroznu. Lisuje pekne, bez namahy, pripoji se hadice a jede to. Jen se mi zda, ze vylisnost neni takova jakou vyrobce uvadi. V navodu pisou ze lisovani trva cca 20 minut. Ja to nechal pres hodinu a jsem cca na 60%. Nechtel jsem to nechavat dele, protoze jsem se obaval oxidace mostu. Ale jinak prace s nim je vyborna a skvele se cisti.

    #156024 odpověď

    dall

    mam taky 120, da se do nej dostat tak max 220kg, zrovna vcera vyzkouseno 🙂

    #156028 odpověď

    sabec

    minimálně 3 hodiny. 20 minut je blbost…….

    #156030 odpověď

    Tom.Dvorak

    Mám taky 120l, většinou lisuju třeba 500kg na třikrát, a nechávám to 30-40 minut. A výlisnost mám nad 60 procent vždycky..

    #156032 odpověď

    Martinezos

    60% je fajn, ale vyrobce uvadi 75 – 80% a to bych to tam asi musel nechat tak tejden :-D. no nevadi, aspon bude material na vinovici.

    #156068 odpověď

    zdenekhr
    Účastník
    Poslat vzkaz

    Ještě je možnost to vylisované mláto vybrat a znovu ho tam nasypat. Tím se ještě něco navíc šťávy získá.

    #156104 odpověď

    kolegové výlisnost není jen o lisu, mám hydrolis 170l již tři roky a výlisnost je pokaždý jiná. Také délka lisování se mění, každopádně jde o kvalitu a jednoduchost zpracování. Objem je vždy téměř dvojnásobek litráže, nicméně záleží na odrůdě a vyzrálosti bobulí. Dle mého je hydrolis pro malovinaře to nej.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
Odpověď na: Hydrolis
Osobní informace: