Filtrační desky vs. svíce

Domů Fóra Vinařská sekce Filtrační desky vs. svíce

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (5 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Wimpi a poslední změna proběhla 15.1.2019.

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (z 7 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #204091

  Wimpi
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Jistými prodejci filtračních zařízení je tvrzeno, že filtrace prováděná pomocí filtračních svící, je z hlediska zachování původních senzorických vlastností vína výrazně šetrnější, oproti běžně rozšířené deskové filtraci. Máte s tím prosím někdo praktické zkušenosti a dokážete obě metody porovnat a zhodnotit? Klady – zápory…

  #204101

  benne1
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Samozrejme že predavač chce v prvom rade predať inač by nebol obchodník.Ja mam skusenosti len s doskovím ale práve čítam velmi dobru knihu,,príprava bielich vín ,,Miloš Michlovsky gde píše že druhotne filtrovanie kremelinov je dobrá volba ale je velký rozdiel v konštrukcii a kvalite filtrov,preto sa často stáva že kremelinový filter je nasledovaný doskovým.Dalej píše že nielen doskový filter spravý víno na iskru ale efektívnejší spôsob ako je doskový ešte neexistuje a na viac je to zásadne prírodny produkt.A ešte dodám že som čítal viac kníh v oblasti vinárstva myslím že táto je vinikajuca doporučujem.A ešte jeden dotaz neviem zohnat knihu vady vína,už som písal aj vydavatelovi.kupil by som aj použitú dakujem.

  #204127

  moll
  Účastník
  Poslat vzkaz

  deska potřebuje nějaký nosič, který křemelinu drží. Ten nemusí být úplně inertní, proto někdy nechávají desky pachutě. Kdežto u svíce je nosičem/konstrukcí čistě nerezová ocel, se kterou problémy nejsou.

  #204132

  Carloss
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Nechci dělat reklamu ale třeba desky becopad vůbec křemelinu neobsahují a ani nezanechávají pachutě

  #204133

  benne1
  Účastník
  Poslat vzkaz

  a presne becopad su jediné ktoré pouzívam

  #204225

  Vytrhlik
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Souhlas, přidat pár korun za kvalitnější desky. Pro malovinaře asi nejefektivnější řešení.

  #204267

  Wimpi
  Účastník
  Poslat vzkaz

  No, můj původní dotaz byl směrován na to, který způsob filtrace je k vínu šetrnější v tom smyslu, že méně ochudí víno o jeho přirozené senzorické složky. Čiliže by se filtrací víno mělo co nejméně ochudit o své původní přirozené chutě a vůně. Zajímalo mne, jestli jsou mezi oběma způsoby filtrace v tomto rozdíly a jestli náhodou výrobci a prodejci filtračních svící, když tvrdí, že jsou svíce lepší než desky, jen nemlží. A vůbec mne nenapadalo řešit, že bychom si filtrací do vína zanášeli nějaké vnější pachutě a smrádky!

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (z 7 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.