Doporučení postupu při výrobě červeného vína

Domů Fóra Vinařská sekce Doporučení postupu při výrobě červeného vína

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  micurinec a poslední změna proběhla 16.10.2018.

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (z 7 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #200849

  micurinec
  Účastník
  Poslat vzkaz

  Zdravím všechny vinaře, včera jsem sebral modré hrozny, cukernatost 28.6 a titr,kyseliny 6.6. Co byste z tohoto vína udělali a jaká úskalí mohou nastat? přece jen bych nerad pohřbil takto pěknou sklizeň. Předem díky

  #200948

  moll
  Účastník
  Poslat vzkaz

  A na odrůdě nezáleží? Z takové cukernatosti udělej fortifikát, nejlépe portského typu, mám moc dobrou zkušenost, navíc může opravdu dlouho ležet a jednou budeš moci ukázat vnoučatům, jaký jsi byl už zamlada borec. A k tak pěknému CC gratuluji!

  #200959

  micurinec
  Účastník
  Poslat vzkaz

  díky molle, když ja jsem se ke sladkým červeným opravdu nepropil, nic mi neříkají a také výroba těchto vín je pro mě opravdu španělská vesnice – když mi nejedou, nestudoval jsem jejich výrobu

  #201010

  xsucha02
  Účastník
  Poslat vzkaz

  No pri takovem cukru udelat suche vino, tak bude mit 17% alkoholu, coz si myslim ze je hodne, tak bud nechat nejaky zbytek cukru nebo nechat lezet nejaky rok v sudu.

  #201015

  micurinec
  Účastník
  Poslat vzkaz

  při kvaseni v otevrenych nadobach take unikne dost alkoholu, ale nemam vubec odhad jak moc a zda to je dostatecne, takže asi bude nejlepsi vylisovat pri dokvaseni a udelat to odhadem na polosuché víno, že?

  #201183

  moll
  Účastník
  Poslat vzkaz

  roční ztráta alkoholu při ležení je 1%, ale vody uniká překvapivě víc. Při kvašení je vyšší teplota, ale taky mnohem menší čas. A na to, abys udělal mohutné víno, které snese hodně alkoholu asi nejsi zařízený (sudy). Ale měl bys to rozdělit na roséčko a (odtažením se ti rmut zahustí) hustší rmut, případně i v různých poměrech, aby sis vůbec vyzkoušel, co máš za surovinu a jak s ní umíš pracovat. Ale včera bylo pozdě, příští rok.

  #201198

  micurinec
  Účastník
  Poslat vzkaz

  na rosé sem dal hned zkraje stranou a pokusně ho dělám, uvidíme

Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (z 7 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.